Logo
Fotowoltaika
Fotowoltaika

Fotowoltaika

Fotowoltaika


Fotowoltaika to dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną przy wykorzystaniu efektu fotowoltaicznego.

W obecnej chwili dzięki instalacjom fotowol­taicznym przyłączonym do sieci, które oferuje nasza firma pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca jest możliwe również w Twoim domu oraz firmie. Taka technologia z powodzeniem sprawdza się w krajach Europy Zachodniej.

Od niedawna, dzięki nowym regulacjom zawartym w nowelizacji ustawy o OZE , również w Polsce możemy produkować prąd na własne potrzeby oraz bilansować jego nadmiary. Oznacza to, że każdy konsument energii elektrycznej może być jednocześnie jej producentem tzw. prosu­mentem.

Najistotniejszy jest fakt, iż instalacja fotowoltaiczna to całkowicie odnawialne źródło czystej energii przez okres co najmniej 25 lat.

Ulga podatkowa na fotowoltaikę

Właścicielom i współwłaścicielom mieszkań jednorodzinnych, oprócz programów dotacyjnych, przysługują ulgi w podatku dochodowym. Jedna osoba może odliczyć sobie ponad 50 tysięcy złotych. Dzięki temu rozporządzeniu fotowoltaika opłaca się jeszcze bardziej!

Ulga na fotowoltaikę przysługuje zarówno osobom, które rozliczają swoje dochody w skali 17% i 32%, stosują ujednoliconą stawkę 19% jak i opłacają ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.

Decydując się na instalację systemu fotowoltaicznego warto sprawdzić dostępne programy dotacyjne czy pożyczki na przystępnych warunkach. Rolnicy mogą skorzystać z programu Agroenergia. Wszystkie osoby fizyczne mogą starać się o dotacje na instalacje fotowoltaiczne w ramach programu „Mój prąd”, który jest uzupełnieniem programu Czyste Powietrze. Dotacja może pokryć do 50% kosztów kwalifikowanych (maksymalnie do 5 tys. złotych).

fotowoltaika dom
Live Chat